Як написати проєкт

Інструкція по формуванню проєктної заяви автором


 Інструкція по формуванню проєктної заяви автором

Хто може бути автором проєкту

 Автор  проєкту - це фізична особа, яка досягла 18 річного віку  (станом на дату подання проєкту ) та  є громадянином України,   створила ідею щодо покращення Володимир-Волинської міської територільної громади та  оформила її у  вигляді проєкту відповідно до вимог  Положення про громадський бюджет (бюджет участі) Володимир-Волинської міської територіальної громади.

 

Проєкти з яким бюджетом можуть бути подані?

Ви можете подавати “великі” або “малі” проєкти. Розподіл проєктів на «великі» і «малі» за величиною бюджету на реалізацію проєкту:

  • Малий проєкт - від 10 000 до 199 000 грн
  • Великий проєкт - від  200 000  до 700 000 грн.

 

Пошук ідеї

Озирніться навколо. Пройдіться по місту. Поговоріть з друзями і близькими.  На що вони скаржаться, про  що мріють? Придивіться до мам із дітьми і людей похилого віку — зазвичай міське середовище створює найбільше труднощів саме для них.

Подумайте про те, що близьке саме Вам, у чому Ви компетентні, на чому добре знаєтеся. Адже Вам потрібно буде не тільки подати ідею, а також обґрунтувати іі, скласти бюджет.

 

УВАГА! Кошти  громадського бюджету (бюджету участі) на проєкти, які реалізовуватимуться у   органах самоорганізації населення, на прибудинкових та прилеглих територіях багатоквартирних будинків   не виділяються

Назва проєкту

Назва проєкту має відображати зміст проєкту і бути викладена лаконічно, одним реченням.  Не потрібно описувати суть проєкту, дайте якийсь тег, ідею. Адже це саме те, що побачать люди в першу чергу, те, що їх має зацікавити читати про проєкт далі та підтримати його.

Зосередьтеся на об'єкті, який має бути створений. Назва повинна містити вказівку щодо того, який саме об'єкт буде створений або змінений, що саме буде реалізовано.

Будьте конкретні. Вкажіть який саме простір для громадян Ви хочете створити / змінити / модернізувати.

Приклади вдалих назв: "Красивому місту-красивий парк", "Володимир-Волинська літня школа мистецтв".

 Погана назва може бути

а) занадто довгою,

б) занадто бюрократичною,

в) не мати вказівки на конкретний предмет / об'єкт.

Приклади невдалих назв: "Проєкт реконструкції муніципального об'єкта номер №n за адресою вул. Шевченка, n", "Перекладання асфальту".

Короткий опис проєкту

Спробуйте в 2-4 реченнях розкрити суть свого проєкту і його ключову відмінність. Що він собою передбачає? Сформуйте його  опис. Перечитайте його, видаліть всі зайві слова, які не додають сенсу.

Покажіть назву і короткий опис  проєкту декільком своїм друзям і запитайте, чи зрозуміло їм з цього тексту, що саме ви пропонуєте зробити. Відредагуйте граматику: це також буде впливати на сприйняття вашого проєкту.

Наприклад опис проєкту "Красивому місту –красивий парк":

Висаджування квітучих кущів та оригінальних декоративних дерев у парку Слов’янський задля покращення естетичного вигляду парку, створення барвистого пейзажу та затишної атмосфери.

З такого опису точно зрозуміло: де планується реалізувати проєкт, чому він там потрібен, яким чином він буде втілений.

Категорія проєкту

Виберіть зі списку, до якої категорії належить Ваш проєкт. Цей список також може вам допомогти під час пошуку ідеї для проєкту. На 2022 рік затверджено наступні категорії проєктів  (пріоритетні напрямки) громадського бюджету (бюджету участі):

- безпека та громадський порядок (організація заходів, які спрямовані на посилення громадського порядку, безпеку громадян та захист їхньої власності (наприклад, запровадження системи відеоспостереження, пожежної охорони, тощо) ;

- велоінфраструктура (облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів  тощо);

- дорожнє господарство (розвиток пішохідної інфраструктури, облаштування паркувальних місць для автомобілів тощо);

- енергозбереження (організація заходів, які спрямовані на  енергозбереження);

- комунальне господарство (облаштування та озеленення територій; облаштування дитячих майданчиків; вуличне освітлення; поліпшення якості питної води);

- культура та туризм (організація культурного дозвілля (фестивалі, вистави концерти, конкурси, ярмарки, виставки тощо), проектів в області розвитку міського туризму та туристичної інфраструктури тощо);

- навколишнє середовище (поводження з твердими побутовими відходами; запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища; охорона природних ресурсів; організація безпритульних тварин, включаючи чіпування, створення та розвиток притулків, регулювання їх чисельності, вигул свійських тварин);

- освіта ( організація  просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів, розвиваючих студій);

- охорона здоров'я (організація заходів, направлених на ранню діагностику та профілактику захворювань, пропагування здорового способу життя);

- публічний простір (соціальний простір, який є відкритим і доступним для всіх. Може бути у вигляді: громадських площ, скверів, парків і пляжів, тощо. Основні громадські функції: рекреаційна, комунікаційна  та розважальна).

- соціальний захист (організація заходів соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації осіб з інвалідністю; захист осіб з інвалідністю, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей; забезпечення вільного доступу людей з інвалідністю до об’єктів, закладів і заходів міста; соціальна та професійна адаптація, психологічна реабілітація, підтримка учасників бойових дій,членів їх сімей, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів родин загиблих учасників бойових дій);

- спорт (організація спортивних заходів (змагання, марафони тощо). Популяризація спорту та здорового способу життя);

- телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології (автоматизація систем з надання послуг мешканцям (наприклад, он-лайн реєстрація місця проживання); інтерактивні карти; мобільні додатки щодо міської  інфраструктури; облаштування зон wi- fi);

- транспорт (удосконалення мережі громадського транспорту; розвиток екологічного громадського транспорту).

Місце реалізації проєкту

Вкажіть точно і чітко, де повинен бути реалізований проєкт. У разі, якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта без визначеної адреси, та/або реалізація проєкту стосується окремої частини визначеного об’єкта, автору необхідно чітко зазначити місце реалізації в описі проєкту, у візуалізації до проєкту або інших додаткових матеріалах.

 

ОПИС ПРОЄКТУ

- Основна мета проєкту  

 В меті повинна бути вказана проблема, яку вирішує запропонований Вами проєкт і який позитивний результат буде отримано від його реалізації.

- Проблема, на вирішення якої спрямований проєкт

Вкажіть коротко, в чому полягає проблема чи потреба, чому є необхідність в реалізації Вашого проєкту (відсутнє місце відпочинку у запропонованому місці, дітям не буде де гратися, неестетичний вигляд об’єкту, тощо). Які існують передумови, що формують цю необхідність.

Зазначте, як ця проблема впливає на Вас, ваших близьких і знайомих, що зміниться, якщо ця проблема вирішиться.

- Перелік заходів передбачених проєктом

Роз’ясніть  більш детально, ніж в короткому описі, які саме Ви пропонуєте заходи для вирішення проблеми, чому вважаєте, що саме таке рішення є найбільш оптимальним за співвідношенням "витрати - терміни - результат".  З яких елементів складатиметься рішення, якими вони будуть.

- Чому саме цей проєкт повинен бути реалізованим

  Розкажіть більш широко  чому саме Ваш проєкт повинен бути реалізований і яким чином його реалізація вплине на розвиток міста та громади. Чим Ваш проєкт цікавий, інноваційний тощо.

  

Чи носить проєкт капітальний характер

 

Вкажіть «так» чи «ні». Якщо проєкт носить капітальний характер, потрібно зазначити можливість користування результатами проєкту особам з особливими потребами.

 

Обгрунтування бенефіціарів проєкту

 

Опишіть, хто зможе користуватися результатами проєкту. Чи будуть це жителі міста, жителі району і їхні гості, відвідувачі однієї установи, або одна якась вікова або соціальна група,: тільки автомобілісти, тільки велосипедисти, батьки з колясками, всі, у кого є ноутбуки, або всі, хто любить спорт і т.д.

Величина (обсяг) групи користувачів, ні в якому разі, не применшує необхідність реалізації вашого проєкту, але голосуючі мають об'єктивно розуміти ситуацію, щоб оцінити і вигоди, і витрати.

 

Інформація щодо очікуваних результатів в разі реалізації проєкту (потрібно вказати якісні і кількісні показники)

 

Якісні показники: зазначте очікуваний  результат від реалізації проєкту.

Кількісні показники:  зазначте  скільки об’єктів буде встановлено або відремонтовано, яка кількість людей зможе користуватися результатом реалізації проєкту, тощо.

Орієнтовна вартість (кошторис) проєкту

Вкажіть розмір загального бюджету проєкту, розрахований Вами в гривнях. Пам’ятайте, що від розміру бюджету  залежить  до якого виду буде віднесено Ваш проєкт «Великий» чи «Малий». Бюджет проєкту, розрахований автором, включає усі витрати, пов’язані з розробкою проєктної документації; закупівлею сировини, матеріалів, комплектуючих; оплатою стороннім підрядникам послуг логістики (доставка, зберігання); оплатою праці виконавців. Обов’язково закладіть в бюджет проєкту непередбачувані витрати 10% від загальної суми кошторису.

При формуванні проєктних пропозицій, які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам необхідно керуватись орієнтовними цінами на основні будівельні матеріали, вироби на конструкції, розміщеними у електронній системі  «Громадський  проект» https://volodymyr.pb.org.ua/help/info.

У разі необхідності автори проєктів можуть звертатися до відповідних структурних підрозділів виконавчого комітету Володимир - Волинської міської ради за консультацією стосовно визначення вартості (кошторису) проекту.  Список контактних телефонів відповідальних осіб виконавчого комітету Володимир - Волинської міської ради розміщується у електронній системі  «Громадський  проєкт» https://volodymyr.pb.org.ua/ .

 

Файл бюджету проєкту

Підготуйте бюджет (кошторис) проєкту в форматі таблиці Excel. Для цього спочатку складіть детальний список всіх статей витрат, які необхідні для реалізації проєкту (складові завдання). Статтями витрат є не тільки матеріали, але і роботи пов’язані з доставкою, встановленням , попередньою підготовкою, обмірами. Вкажіть, чи необхідна розробка технічної документації, вишукувальні роботи. У списку матеріалів не пропустіть витратні матеріали, різні дрібниці і речі, які на перший погляд не вимагають витрат (саджанці квітів для клумби, наприклад).

Далі оцініть, який обсяг кожного ресурсу необхідний (штук, кг, м2, годин). Зберіть інформацію про вартість одиниці необхідних ресурсів. Використовуйте інтернет-довідники. Записуйте роздрібні ціни, не намагайтеся розрахувати величину знижки за обсяг або тендерні ціни. До розрахунку включайте  повну вартість товару, робіт чи послуг враховуючи  ПДВ. Корисну інформацію Ви можете знайти на сайті https://volodymyr.pb.org.ua/help/info «ЦІННИК ТИПОВИХ РОБІТ НА 2021 РІК»

Перемножте передбачуваний необхідний обсяг ресурсу на вартість його  одиниці і підсумуйте отримані значення. Ця цифра і дорівнюватиме Вашому підсумковому бюджету.

Також, у випадку коли реалізації проєкту потребує розробки проєктно – кошторисної документації, необхідно додатково закласти 5 – 10% від загальної суми бюджету на її розробку. Ще раз прорахуйте фінальну суму, з урахуванням непередбачених витрат (10%). Додайте отриманий файл до проєктної заявки.

 

Кількість і список жителів, які підписалися за проєкт

У розділі «Бланки для завантаження» скачайте форму збору підписів за проєкт. Роздрукуйте її. Поясніть свою ідею (у будь-якій формі) своїм друзям, родичам, сусідам. Якщо вони згодні підтримати Вашу ідею, попросіть їх підписатися на бланку. Людина, яка ставить свій підпис у підтримку Вашого проєкту має вказати ПІБ (повністю не скорочуючи ініціали), адресу(місто, вулицю, номер будинку/квартири), контактний номер телефону, серію та номер паспорту.  Бланк заповнюється від руки. Число підписів, необхідне для подання проєкту має бути не меншим  10 на підтримку малого проєкту та 20 – на підтримку великого. Коли необхідну кількість підписів отримано, відскануйте / сфотографуйте заповнений бланк і додайте його до проєктної заявки.

Фото, схеми, креслення

Ви можете додати до проєктної заявки до 10 файлів, що пояснюють Вашу ідею. Це може бути зображення карти з нанесеною на неї ділянкою, де планується розміщення, схема, креслення об'єкта, презентація, опис схожих рішень, фото аналогів.  Візуалізація проєкту  має відповідати  запланованим заходам.

Допустимі формати файлів: doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, jpg, gif, png, pdf, txt. Максимальний обсяг кожного файлу - до 10 Мб.

Очікуваний термін реалізації

Вкажіть, орієнтовно, скільки місяців буде потрібно для реалізації Вашого проєкту, але не більше одного бюджетного   року.

Як привернути увагу більшої кількості людей до Вашого проєкту

  • Надавайте повний опис. Приділіть достатньо уваги блоку «Проблема». Розкрийте її через історії людей, для яких її рішення важливе. Люди більш активно голосують за проєкт, якщо розуміють, на кого і як він вплине.
  • Розкажіть, що відбудеться, якщо ваш проєкт буде реалізований і якщо-ні. Поясніть, чому пропоноване Вами рішення - найкраще з можливих.
  • Зробіть текст особистим. Люди більш охоче підтримають Вас, якщо будуть розуміти, чому для Вас це важливо.
  • Розповідайте про проєкт. Проведіть промо-кампанію проєкту серед своїх друзів, сусідів, підписників і друзів в соціальних мережах. Скористайтеся макетами в розділі «Допомога».
  • Використовуйте соціальні мережі. До прикладу можна створити групу у Facebook .
  • Поважайте інших. Не ображайте, не використовуйте мову ненависті і не погрожуйте іншим.

 

Консультацію щодо подання проєкту можна отримати за   телефоном  (03342)38518 Наталія Куран.

Консультацію профільних виконавців проєктів можна отримати за телефонами:

(03342) 3-49-59  Начальник  управління житлово-комунального господарства і будівництва Фіщук Віктор Сергійович

 

(03342)2-36-28 Начальник управління освіти, молоді та спорту Петрук В’ячеслав Миколайович

(03342)3-57-82 Начальник відділу культури і туризму  Віслобоков Роман Юрійович